bleachbit - en to ast translation catalogue (212 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
ast: %s nun pue llimpiase porque ta executándose agora. Zárralu y vuelve a intentalo.

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
ast: Una base de datos d'URLs incluyendo marcadores, favicons, y l'historial de sitios web visitaos

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
ast: Una base de datos d'usuarios y contraseñes, igual que la llista de sitios nos que nun hai que guardar la contraseña

en: A history of forms entered in web sites
ast: Historial de los formularios rellenaos en sitios web

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
ast: Historial de los formularios rellenaos en sitios web y na barra de guetes

en: A new version is available.
ast: Ta disponible una versión nueva

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
ast[0]: Falta como %d minutu.
ast[1]: Falten como %d minutos.

en: Active
ast: Activu

en: All languages will be deleted except those checked.
ast: Van desaniciase tolos idiomes esceuto los conseñaos.

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
ast: ¿Quies desaniciar dafechu los ficheros siguiendo les operaciones conseñaes? Los ficheros reales que van desaniciase podríen haber camudao dende que se fizo la vista previa.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
ast: ¿Seguro que quies desaniciar dafechu estos ficheros?

en: Backup files
ast: Ficheros de copia de seguridá

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
ast: Yá que tas coneutáu como root, abre manualmente esti enllaz nun restolador web:
    %s

en: Broken desktop files
ast: Ficheros del escritoriu frañaos

en: Cache
ast: Caché

en: Chat client
ast: Veceru de charra

en: Chat logs
ast: Rexistros de charres

en: Check for new beta releases
ast: Comprobar nueves versiones beta

en: Check periodically for software updates via the Internet
ast: Comprobar de vezu anovamientos de software per Internet

en: Choose a file
ast: Escueye un ficheru

en: Choose a folder
ast: Escueye una carpeta

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
ast: Escueye una carpeta con permisu d'escritura pa cada preséu nel que quieras sobre-escribir l'espaciu llibre.

en: Choose files to shred
ast: Escoyer ficheros a esmigayar

en: Choose folder to shred
ast: Escoyer carpeta a esmigayar

en: Clean
ast: Llimpiar

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
ast: Llimpiar la fragmentación de la base de datos p'amenorgar l'espaciu y ameyorar la velocidá ensin desaniciar dengún datu

en: Clean file
ast: Llimpiar ficheru

en: Clean files in the selected operations
ast: Llimpiar los ficheros de les operaciones esbillaes

en: Clipboard
ast: Cartafueyu

en: Code
ast: Códigu

en: Configure this option in the preferences.
ast: Configurar esta opción nes preferencies.

en: Current session
ast: Sesión actual

en: Custom folders will be reset.
ast: Se reaniciarán les carpetes personalizaes

en: DOM Storage
ast: Atroxamientu DOM

en: Debug logs
ast: Rexistros de depuración

en: Deep scan
ast: Escanéu a fondu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Delete HTML5 cookies
ast: Desaniciar cookies HTML5

en: Delete broken application menu entries and file associations
ast: Desaniciar les entraes frañaes del menú y de les asociaciones de ficheros

en: Delete confirmation
ast: Confirmación pa desaniciar

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
ast: Desaniciar les cookies, que contienen información como preferencies d'un sitiu web, autenticación, ya identificación pa rastréu

en: Delete downloaded podcasts
ast: Desaniciar los podcasts descargaos

en: Delete files for unwanted languages
ast: Desaniciar los ficheros de llingües innecesaries

en: Delete obsolete files
ast: Desaniciar ficheros obsoletos

en: Delete old system logs
ast: Desaniciar los ficheros de rexistru del sistema vieyos

en: Delete registry key
ast: Desaniciar clave del rexistru

en: Delete the avatars and emoticons cache
ast: Desaniciar la caché d'avatares y fustaxes

en: Delete the backup files
ast: Desaniciar los ficheros de copia de seguridá

en: Delete the cache
ast: Desaniciar la caché

en: Delete the chat logs
ast: Desaniciar los rexistros de charres

en: Delete the command history
ast: Desaniciar l'historial de comandos

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
ast: Desaniciar les cookies, URLs visitaes, ya historial de guetes

en: Delete the current and last sessions
ast: Desaniciar la sesión actual y les caberes

en: Delete the current session
ast: Desaniciar la sesión actual

en: Delete the debug logs
ast: Desaniciar los rexistros de depuración

en: Delete the file memory.dmp
ast: Desaniciar el ficheru memory.dmp

en: Delete the files
ast: Desaniciar los ficheros

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
ast: Desaniciar l'historial, que contién los sitios visitaos, descargues y miniatures

en: Delete the list of game servers
ast: Desaniciar la llista de sirvidores de xuegos

en: Delete the list of recently used documents
ast: Desaniciar la llista de documentos usaos recientemente

en: Delete the list of visited web pages
ast: Desaniciar la llista de páxines web visitaes

en: Delete the logs
ast: Desaniciar los rexistros

en: Delete the most recently used list
ast: Desaniciar la llista d'usaos más recientemente

en: Delete the search history
ast: Desaniciar l'historial de guetes

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
ast: Desaniciar l'índiz de guetes, una base de datos de pallabres y los ficheros que contién

en: Delete the search indexes
ast: Desaniciar los índices de guetes

en: Delete the temporary files
ast: Desaniciar los ficheros temporales

en: Delete the usage history
ast: Desaniciar l'historial d'usu

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
ast: Desaniciar la caché web, que amenorga'l tiempu necesariu p'amosar les páxines que vuelven a visitase

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
ast: Desaniciar los desinstaladores d'anovaciones de Microsoft, incluyendo igües, paquetes de serviciu y anovaciones d'Internet Explorer

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
ast: Desaniciar ~/.viminfo que contién l'historial de ficheros, historial de comandos, y buffers

en: Disk space recovered: %s
ast: Espaciu de discu recuperáu: %s

en: Disk space to be recovered: %s
ast: Espaciu de discu que va recuperase: %s

en: Done.
ast: Fechu.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
ast: Descargar y anovar llimpiadores de la comunidá (winapp2.ini)

en: Download history
ast: Historial de descargues

en: Downloaded podcasts
ast: Podcasts descargaos

en: Drives
ast: Preséos

en: Empty the recycle bin
ast: Vaciar la papelera

en: Empty the trash
ast: Vaciar la basoria

en: Error loading the SQLite module: the antivirus software may be blocking it.
ast: Error al cargar el módulu SQLite: seique'l software antivirus tea bloquiando-lu.

en: Error when checking for updates:
ast: Error al comprobar anovamientos:

en: Errors: %d
ast: Errores: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
ast: Esceición al executar la operación '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
ast: Nun s'alcontró l'executable: %s

en: File
ast: Ficheru

en: File transfer client
ast: Veceru de transferencia de ficheros

en: Files deleted: %d
ast: Ficheros desaniciaos: %d

en: Files to be deleted: %d
ast: Ficheros que van desaniciase: %d

en: Folder
ast: Carpeta

en: Form history
ast: Historial de formularios

en: Free disk space
ast: Lliberar espaciu del discu

en: Free space and maintain privacy
ast: Llibera espaciu y caltién la to privacidá

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
ast: Llicencia Pública Xeneral GNU versión 3 o posterior. 
    Vea http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
ast: Xuegu

en: General
ast: Xeneral

en: Help Contents
ast: Conteníu de l'aida

en: Hide irrelevant cleaners
ast: Anubrir los llimpiadores non relevantes

en: History
ast: Historial

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
ast: Si s'alcuentra un anovamientu, tendrás la opción de ver información d'él. Darréu, pues descargar ya instalar l'anovamientu manualmente.

en: Imported from winapp2.ini
ast: Importao dende winapp2.ini

en: Index
ast: Índiz

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
ast: Inspeicionar la vista previa de los ficheros que quies conservar

en: Languages
ast: Idiomes

en: List of files downloaded
ast: Llista de ficheros descargaos

en: List of visited web pages
ast: Llista de páxines web visitaes

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
ast: Carga la sesión d'aniciu dempués de zarrar o si se cuelga el restolador

en: Localizations
ast: Llocalizaciones

en: Logs
ast: Rexistros

en: Mark for deletion
ast: Marcar pa desaniciar

en: Memory
ast: Memoria

en: Memory dump
ast: Volcáu de memoria

en: Most recently used
ast: Usao más recientemente

en: Multimedia viewer
ast: Visor de multimedia

en: Name
ast: Nome

en: New winapp2.ini was downloaded.
ast: Descargose un nuevu winapp2.ini.

en: Office suite
ast: Suite ofimática

en: Open web browser to %s?
ast: ¿Abrir el restolador web con %s?

en: Overwrite files to hide contents
ast: Escribir nos ficheros p'anubrir el conteníu

en: Overwrite free disk space %s
ast: Sobrescribir l'espaciu lliberáu del discu en %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
ast: Sobrescribir l'espaciu del discu lliberáu pa tapecer los ficheros desaniciaos

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
ast: Reescribir nun ye eficaz en dellos sistemes de ficheros y pa delles operaciones de BleachBit. Reescribir ye enforma más lento.

en: Passwords
ast: Contraseñes:

en: Path
ast: Camín

en: Places
ast: Sitios

en: Please wait.  Cleaning %s.
ast: Aguarda. Llimpiando %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
ast: Aguarda. Vista previa de %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
ast: Aguarda. Executando escanéu a fondu.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
ast: Aguarda. Llimpiando l'espaciu llibre.

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preserve
ast: Preservar

en: Preview
ast: Previsualizar

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
ast: Previsualizar ficheros de les operaciones esbillaes (ensin desaniciar dengún ficheru)

en: Program to clean unnecessary files
ast: Programa pa llimpiar ficheros innecesarios

en: Recent documents list
ast: Llista de documentos recientes

en: Recycle bin
ast: Papelera

en: Recycle bin %s
ast: Basoria en %s

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
ast: Reaniciar l'historial d'usu de los motores de gueta y desaniciar los motores de gueta non-predeterminaos que, dacuando, s'amiesten de mou automáticu

en: Rotated logs
ast: Ficheros del rexistru vieyos

en: Run
ast: Executar

en: S_hred Settings and Quit
ast: Es_migayar preferencies y colar

en: Search engines
ast: Motores de gueta

en: Search history
ast: Historial de guetes

en: Search indexes
ast: Índices de guetes

en: Search tool
ast: Ferramienta de gueta

en: Security warning
ast: Avisu de seguridá

en: Session
ast: Sesión

en: Session restore
ast: Restaurar la sesión

en: Settings for individual sites
ast: Preferencies pa sitios individuales

en: Sh_red Folders
ast: Esmigaya_r carpetes

en: Site preferences
ast: Preferencies del sitiu

en: Skip
ast: Saltar

en: Special operations: %d
ast: Operaciones especiales: %d

en: Start BleachBit with computer
ast: Aniciar BleachBit col ordenador

en: System
ast: Sistema

en: System information
ast: Información del sistema

en: Temporary files
ast: Ficheros temporales

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
ast: El cartafueyu del entornu d'escritoriu que s'usa pa les operaciones de cortar y apegar

en: The system in general
ast: El sistema en xeneral

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
ast: Estes definiciones de llimpiadores son nueves o camudaron. Les definiciones gafientes puen dañar el sistema. Si nun tienes enfotu nesos cambeos, desanicia los ficheros o cola.

en: Theses paths will not be deleted or modified.
ast: Esos caminos nun van desaniciase o camudase.

en: This option deletes all bookmarks.
ast: Esta opción desanicia tolos marcadores

en: This option is experimental and may cause system problems.
ast: Esta opción ye esperimental y pue causar problemes al sistema.

en: This option is slow.
ast: Esta opción ye lenta.

en: This option is very slow.
ast: Esta opción ye enforma lenta.

en: Thumbnails
ast: Miniatures

en: Trash
ast: Basoria

en: Truncate
ast: Truncar

en: Type
ast: Triba

en: URL history
ast: Historial d'URL

en: Unnecessary file cleaner
ast: Llimpiador de ficheros non necesarios

en: Update BleachBit
ast: Anovar BleachBit

en: Update to version %s
ast: Anovar a la versión %s

en: Update uninstallers
ast: Desinstaladores d'anovaciones

en: Utilities
ast: Utilidaes

en: Vacuum
ast: Llimpiar

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
ast: Avisu tocante a %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
ast: Restolador web

en: Whitelist
ast: Llista blanca

en: Widgets for the desktop
ast: Widgets pal escritoriu

en: Wipe the swap and free memory
ast: Llimpiar l'intercambéu y lliberar memoria

en: You must select an operation
ast: Tienes d'escoyer una operación

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Edit
ast: _Editar

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Help
ast: Ay_uda

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Release Notes
ast: Notes de la ve_rsión

en: _Shred Files
ast: E_smigayar ficheros

en: _System Information
ast: Información del _sistema

en: _Wipe Free Space
ast: _Llimpiar l'espaciu llibre

[ctx: button]
en: Add
ast: Amestar

[ctx: button]
en: Add file
ast: Amestar ficheru

[ctx: button]
en: Add folder
ast: Amestar carpeta

[ctx: button]
en: Clean
ast: Llimpiar

[ctx: button]
en: Preview
ast: Previsualizar

[ctx: button]
en: Remove
ast: Desaniciar

[ctx: column_label]
en: Delete
ast: Desaniciar

[ctx: column_label]
en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: delete files and make other permanent changes
ast: desaniciar ficheros y facer otros cambeos permanentes

en: depreciated alias for --clean
ast: nomatu pa --clean abandonáu

en: do not prompt for administrator privileges
ast: nun entrugar por permisos d'alministrador

en: launch the graphical interface
ast: llanzar la interfaz gráfica

en: list cleaners
ast: llistar llimpiadores

en: not a valid cleaner: %s
ast: nun ye un llimpiador válidu: %s

en: output version information and exit
ast: amosar información de la versión y colar

en: overwrite files to hide contents
ast: sobrescribir ficheros p'anubrir el conteníu

en: preview files to be deleted and other changes
ast: previsualizar ficheros a desaniciar y otros cambeos

en: show system information
ast: amosar información del sistema

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
ast: usu: %prog [opciones] opcion1.llimpiador opcion2.llimpiador

en: use options set in the graphical interface
ast: usar les preferencies conseñaes na interfaz gráfica
